Kultura

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 2 z 5

Janeczka GOŚĆ 12-01-09 12:26

Co tam kablówka i tak pójdziemy w sobotę,czy niedzielę pod zamknięty DEK

Odpowiedz Cytuj
Jasiu GOŚĆ 12-01-09 23:46

Albo schlejemy się na Rynku

Odpowiedz Cytuj
Madzia GOŚĆ 21-01-09 8:59

Jasiu, nie widziałam nikogo w Rynku kto uczy chlać kulturalnie,ale butelek i puszek po piwie to by się nazbierało.Puszki zbierają osoby różnej płci i to już od wczesnych godzin porannych.gorzej z rozbitymi butelkami.Dochodzę do wniosku,że w kulturze nic się przez kilka lat nie zmieni,młodzi się nie "przebiją" .Starych siłą mimo wieku emerytalnego nie wygonisz. Widzisz jakich mamy pracoholików prawie jak w Japonii. Z nauczycielami tak samo,młodzi bez pracy,a ilu jest emerytów zatrudnionych w szkołach,ale to już inny temat.Może masz rację, tylko się schlać,ale nie w Rynku,czasem widać tam nawet policję i można zarobić mandat.

Odpowiedz Cytuj
Jasiu GOŚĆ 21-01-09 11:16

Wiesz czemu młodzi są bez pracy, a ich miejsce zajmują emeryci?Odpowiedź jest bardzo prosta - mamy takie prawo, które zwalnia pracodawcę od odprowadzania składek zdrowotnych czy ZUS za osoby ze statusem emeryta lub rencisty.To powoduje, że takie osoby do swoich dochodów emerytalnych (które wbrew przekonaniom nie są tak niskie) mogą jeszcze dorobić pieniądze, większe niż młodzi, którzy takowe składki odprowadzają.Nauczyciele oprócz funkcji dydaktycznej spełniają też (poprzez oddziaływanie) rolę wychowawczą... Tutaj właśnie pytanie, czy wszyscy emerytowani są na tym stanowisku odpowiedni...

Odpowiedz Cytuj
Madzia GOŚĆ 24-01-09 16:20

Jasiu jesteś "obcykany" w sprawach kulturalnych. Napisz jakie imprezy odbyły się w Domu Kultury we wszystkie soboty i niedziele grudnia, oraz stycznia. Może ja tylko trafiam na zamknięte drzwi.

Odpowiedz Cytuj
Jasiu GOŚĆ 25-01-09 1:44

O większości imprez możesz przeczytać w grodkownews.31 stycznia zapowiada się ciekawy koncercik, niedlugo tez koncert filharmonii. Wszystko przeczytasz w dziale "dzieje sie".Pozdrawiam.

Odpowiedz Cytuj
Madzia GOŚĆ 10-02-09 7:11

Jasiu wszystkie te imprezy organizowane przez "DOM KULTURY" (czytaj świetlica,czy sala do wynajęcia),może zorganizować każdy sołtys dysponujący taką salą.Dyrektor się chwali, że jest dużo różnych sekcji tam działających.Mnie interesuje ta kultura miejscowa.Chętnie zobaczę zdjęcia wykonane przez naszą sekcję fotograficzną i z naszego regionu Grodkowa,oraz ich wykonawców. Kółko taneczne, - tą są nasze dzieci,naszych sąsiadów i znajomych. Lubię słuchać koncertów muzyki poważnej wykonywanej przez miejscowych wykonawców. Może będzie trochę w "gorszym" wykonaniu,ale to będą nasi, a nie z importu.Jest kilka chórów, a jeden z nich ma nawet dwóch dyrygentów (biedaki).Słyszałam,że nawet orkiestrą dętą zajął się osobiście pan Wieczorek wraz z przewodniczącymi Komisji Kultury panami Różą i Kwiatkowskim Miło by było ich posłuchać na scenie. Kółko plastyczne, też ma swoje osiągnięcia.Teatralne, filmowe itd. O taką miejscową kulturę mi chodzi.A resztę mogę obejrzeć we Wrocławiu,Opolu,czy Katowicach.

Odpowiedz Cytuj
Julka75 GOŚĆ 09-03-09 16:58

Hej Madziu, nie wiem czy wiesz ale ostatnio odbyły się w deku dwie całkiem sympatyczne imprezy.Nawet moi staruszkowie wrócili w niezłych humorach,no pomijając fakt że dwie cycate panny raczej pomyliły imprezy!,bo oprócz wprowadzania gości,dały niezły popis pod scena -tylko rurki brakło.Tak wiec Madziu nie ma dramatu,pierwsza impra naprawdę udana,no a na drugiej podobno działo się działo,były tańce na krzesłach a i dyrektora co nieco poniosło - chyba była awaria bo mu się nóżki plątały.Pozdro Madziu i pamiętaj że Dom Kultury "zawsze pełen kultury"

Odpowiedz Cytuj
Bart GOŚĆ 11-03-09 13:21

Madziu poczytaj sobie co znaczy słowo KULTURA. Piszesz bzdety i nie masz zielonego pojęcia o działaniu naszego Domu Kultury. Nie masz zielonego pojęcia o tym jak to wygląda od podwórka, nie masz zielonego pojęcia o kulturze. Jeśli ty chcesz mieć dyskoteki to zdaj sobie sprawę, że chołota która by na nie przyjeżdżała rozwaliła by miasto na kawałki, a ludzie bali by się wyjść na miasto – kiedyś już były dyskoteki i lała się krew bo przyjeżdżało buractwo (w twoim rozumieniu kulturalna młodzież) i robiło zadymy. Jesteś za mała żeby to pamiętać więc nie wiesz, że co dyskotekę ktoś dostawał bo gębę a policyjne interwencje a i często karetka to była norma. Zlikwidowano dyskoteki i powrócił do miasta spokój. Teraz dzieją się świetne rzeczy, świetne koncerty, sam organizowałam imprezy w porozumieniu z Dyrektorem DK i powiem ci że możesz przyjść do niego i jak masz pomysł to ci jeszcze pomoże go zrealizować. Pierdzielić na forach to każdy umie ale jak trzeba coś zrobić to chętnych nie ma. Jeśli chcesz muzykę poważną proszę bardzo, chcesz kółka plastyczne proszę bardzo. Wszystko jest tylko rusz tyłem i przejdź się do Domu Kultury a nie pierdziel na forum farmazony. Jeśli chodzi o pracę w wekendy to pokaż mi Dom Kultury w Polsce który tak pracuje. Piszesz że każdy sołtys może zorganizować taki koncert, mas na myśli tych chłoporobotników, którzy się często nie potrafią podpisać oni np. mieli by zaprosić Keitha Thompsona ?? Umieram tu ze śmiechu. Nie masz dziecko zielonego pojęcia o pracy naszego DK a śmiesz manifestować tu jakiś lokalny patriotyzm?? Przede wszystkim żeby coś krytykować trzeba bywać , widzieć znać ludzi, wiedzieć co się dzieje z własnego doświadczenia a nie pisać poematy science-fiction. Swoimi wypowiedziami ośmieszasz się i pokazujesz swoją nie wiedzę i ignorancję oraz brak szacunku.

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://grodkow.istrefa.com

istrefa gmina Grodków | istrefa powiat brzeski | istrefa opolskie | istrefa Polska

Grodków - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat brzeski, województwo opolskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 49-200


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem